AİLE TERAPİSİ

AİLE TERAPİSİ

AİLE TERAPİSİ

AİLE TERAPİSİ

Aile danışmanlığı, çiftler arasında olan problemler veya ebeveyn-çocuk arasında oluşan çeşitli problemlerden dolayı alınabilen bir hizmettir.  Kısacası ailelerde gerçekleşen iletişim ve ilişki problemleri aile danışmanlığının temelini oluşturur.

Aile terapisinde amaç; ailenin yaşadığı sorunların çözümünün yanı sıra, aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamaları, daha sağlıklı iletişim kurmaları, ilişkilerinde belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazanmalarını sağlamaktır. Aile bireylerinin hepsi bir arada veya gerek duyulursa ayrı ayrı ele alınarak problem kaynağına ulaşılmaya ve sağlıklı aile ilişkisinin kurulmasına çaba gösterilir.

Terapide çalışılan konular; aile bireyleri arasındaki iletişim ve ilişki problemleri, aldatma, cinsel problemler, aile içerisinde çocuk ve ergenlerin uyum ve davranış problemleri, boşanma süreçleri, boşanma sonrası danışmanlık, boşanma durumunda ailede bulunan çocukların en az etkiyle atlatılması gibi konular bulunmaktadır.

WhatsApp Destek